Kommunicera med leverantören? Leverantör
Chris Liu Ms. Chris Liu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören

Shareconn Development CO.,LTD

FC-FC fiberoptisk kopplingsadapter
FC-FC fiberoptisk kopplingsadapter
FC-FC fiberoptisk kopplingsadapter

FC-FC fiberoptisk kopplingsadapter

Betalning Typ: T/T
Incoterm: FOB,EXW,FCA
Min. Beställ: 500 Piece/Pieces
Leverans Time: 15 dagar

Lägg i varukorgen

Grundläggande information

    Modell nr: CPC 221

    Transmissionsmedium: Singelläge

    Strukturera: FC

    Antal kärnor: Single-core

    Ferrule Endface: FC

    Form: Cirkulär

    Ansökan: Fibermodul

    Connector Type: FC-PC

    varumärke: OEM

    Adapter: FC Adapter

Additional Info

    Förpackning: Kartong

    Produktivitet: 100000/week

    Märke: ODM

    Transportfordon: Air

    Hemorten: Kina

    Supply Förmåga: 20000/day

    Certifikat: ISO

    Hamn: Dongguan

Produktbeskrivning

FC-FC Fiberoptiska adaptrar används för att tillhandahålla en kabel till kabel eller kabel till utrustning fiberoptisk anslutning. Vi levererar ett brett utbud av parnings ärmar och hybrid adaptrar, inklusive speciella manliga till kvinnliga hybrid fiberoptisk adapter.

Fiberoptisk adapter , ibland även kallad fiberoptisk koppling , är en liten anordning utformad för att avsluta eller koppla fiberoptiska kablar eller fiberoptiska anslutningar mellan två fiberoptiska linjer.

Genom att koppla två kontakter exakt tillåter fiberoptiska adaptrar ljuskällorna att överföras högst och minska förlusten så mycket som möjligt. Samtidigt har fiberoptiska adaptrar fördelarna med låg införingsförlust, god utbytbarhet och reproducerbarhet. Shareconn levererar ett brett sortiment av muffar och hybridadaptrar, inklusive speciell manlig till kvinnlig hybridfiberadapter.
Fc Fc CouplerFc AdapterFc Coupler



FC-FC Hybrid Singlemode eller Multimode Simplex kopparfiberadapter

FC-stil till FC-stil

Används i Singlemode- eller Multimode-applikationer.

Frihängande eller panelmonterad design.

Dammskydd skyddar mot skräp och kontaminering

RoHS-överensstämmande

Produktkategorier : Adapter > Adapterkontakter

E-posta denna leverantör

Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken

Related Products List