företagsinformation

  • Shareconn Development CO.,LTD

  •  [Guangdong,China]
  • Typ av verksamhet:Tillverkare
  • Main Mark: Americas , Asien , Europa , Mellanöstern , Över hela världen
  • Exportör:71% - 80%
  • certifikat:ISO9001, ISO14001, CE, CSA, REACH, RoHS, UL
  • Beskrivning:Sc-fc Fiber Optic Adapter,Fc-sc fiberoptisk adapter,Sc-fc-adapter
Förfrågan Basket ( 0 )

Shareconn Development CO.,LTD

Sc-fc Fiber Optic Adapter,Fc-sc fiberoptisk adapter,Sc-fc-adapter

Hem > Produkter > Adapter > Adapterkontakter > SC-FC fiberoptiska adaptrar

SC-FC fiberoptiska adaptrar

Dela på:  
    Betalning Typ: T/T
    Incoterm: FOB,EXW,FCA
    Min. Beställ: 500 Piece/Pieces
    Leverans Time: 15 dagar

Grundläggande information

Modell nr: CPC 219

Transmissionsmedium: Singelläge

Strukturera: SC

Antal kärnor: Single-core

Ferrule Endface: FC

Form: Rektangulär

Ansökan: Fibermodul

Connector Type: SC-PC

varumärke: OEM

Adapter: SC-FC Adapter

Additional Info

Förpackning: Kartong

Produktivitet: 100000/week

Märke: ODM

Transportfordon: Air

Hemorten: Kina

Supply Förmåga: 20000/day

Certifikat: ISO

Hamn: Dongguan,HK

Produktbeskrivning

SC-FC Fiberoptiska adaptrar används för att tillhandahålla en kabel till kabel eller kabel till utrustning fiberoptisk anslutning. Vi levererar ett brett utbud av parnings ärmar och hybrid adaptrar, inklusive speciella manliga till kvinnliga hybrid fiberoptisk adapter.

Fiberoptisk adapter , ibland även kallad fiberoptisk koppling , är en liten anordning utformad för att avsluta eller koppla fiberoptiska kablar eller fiberoptiska anslutningar mellan två fiberoptiska linjer.

Genom att koppla två kontakter exakt tillåter fiberoptiska adaptrar ljuskällorna att överföras högst och minska förlusten så mycket som möjligt. Samtidigt har fiberoptiska adaptrar fördelarna med låg införingsförlust, god utbytbarhet och reproducerbarhet. Shareconn levererar ett brett sortiment av muffar och hybridadaptrar, inklusive speciell manlig till kvinnlig hybridfiberadapter.


Fc Sc AdaptersFc Sc Adapter

FC-SC Hybrid Singlemode eller Multimode Simplex kopparfiberadapter

FC-stil till SC-stil

Används i Singlemode- eller Multimode-applikationer.

Frihängande eller panelmonterad design.

Dammskydd skyddar mot skräp och kontaminering

RoHS-överensstämmande

Produktkategorier : Adapter > Adapterkontakter

Produktbilder
  • SC-FC fiberoptiska adaptrar
  • SC-FC fiberoptiska adaptrar
E-posta denna leverantör
  • *Ämne:
  • *Meddelanden:
    Ditt meddelande måste vara mellan 20-8000 tecken
Kommunicera med leverantören?Leverantör
Chris Liu Ms. Chris Liu
Vad kan jag göra för dig?
Kontakta leverantören